Sched.com Conference Mobile Apps
Treefort Music Fest
has ended
Create Your Own Event
Treefort Music Fest
Schedule
Simple
Expanded
Grid
By Venue
Attendees
Search
or browse by date + venue
Linen Building
Linen Building Afterparty (DJs)
Main Stage
Main Stage acoustic tent set
Neurolux
Neurolux DJ
Owyhee Plaza Afterparty
Pengilly's
The Crux
The Red Room
The Reef
Popular
Sign up
or
log in
to bookmark your favorites and sync them to your phone or calendar.
menu
Menu
Schedule
Attendees
Search
tune
Filter sessions
Simple
Expanded
Grid
By Venue
Thursday
, March 22
Linen Building
7:00pm •
Grand Falconer
8:00pm •
Buffalo Death Beam
9:00pm •
Holiday Friends
10:00pm •
Pickwick
11:00pm •
Sallie Ford and the Sound Outside
Neurolux
6:00pm •
Finn Riggins
7:00pm •
Dustin Wong
8:00pm •
Woodsman
9:00pm •
Janka Nabay
10:00pm •
Delicate Steve
11:30pm •
DJ Noah Hyde
Pengilly's Saloon
8:00pm •
The Ascetic Junkies
9:00pm •
Buster Blue
10:00pm •
Massy Ferguson
11:00pm •
Old Death Whisper
The Crux
8:00pm •
How's Your Family?
9:00pm •
Grandma Kelsey
10:00pm •
With Child
11:00pm •
The Hive Dwellers
The Red Room
7:00pm •
The Gunfighters
8:00pm •
The Loom
9:00pm •
The Very Most
10:00pm •
Loch Lomond
11:00pm •
Dinosaur Feathers
Friday
, March 23
Linen Building
7:00pm •
Sister Crayon
8:00pm •
Monster Rally & RUMTUM
9:00pm •
Mozam
10:00pm •
Matthewdavid
11:00pm •
Sun Araw Band
Main Stage
5:20pm •
Talkdemonic
6:20pm •
K.Flay
7:20pm •
Grieves & Budo
8:30pm •
Why?
Neurolux
7:00pm •
Desert Noises
8:00pm •
The Parson Red Heads
9:00pm •
The Maldives
10:00pm •
Blitzen Trapper
11:30pm •
DJ Dug Martsch
Owyhee Plaza Ballroom
10:00pm •
Owlright
11:00pm •
qp
Pengilly's Saloon
12:00am •
Head For The Hills
7:00pm •
Aaron Mark Brown
The Crux
7:00pm •
1d
8:00pm •
Deaf Kid
9:00pm •
Tim Blood & The Gut Panthers
10:00pm •
Fountains
11:00pm •
The Spyrals
The Red Room
12:00am •
Mr. Gnome
7:00pm •
a.k.a. Belle
8:00pm •
Cheyenne Marie Mize
9:00pm •
Matt Hopper & The Roman Candles
10:00pm •
Sons Of Guns
11:00pm •
Hot Bodies In Motion
The Reef
10:00pm •
The Dirty Moogs
11:00pm •
Maus Haus
Saturday
, March 24
Linen Building
5:00pm •
The Green Zoo
6:00pm •
Red Hands Black Feet
7:00pm •
Workin' On Fire
8:00pm •
Brainstorm
9:00pm •
Appetite
10:00pm •
Shades
11:00pm •
Flashlights
Main Stage
2:20pm •
In The Shadow Of The Mountain
3:00pm •
Hillfolk Noir
3:30pm •
Tartufi
4:10pm •
Hillfolk Noir
4:40pm •
Snake Rattle Rattle Snake
5:50pm •
Au
7:00pm •
Typhoon
8:30pm •
Built To Spill
Neurolux
7:00pm •
Le Fleur
8:00pm •
Aan
9:00pm •
The Globes
10:00pm •
EMA
11:30pm •
DJ Eric Rhodes
Owyhee Plaza Ballroom
12:00am •
Sepalcure
1:00am •
Pictureplane
2:00am •
Ryan Brackney
3:00am •
Kasher
The Crux
12:00am •
Yeah Great Fine
5:00pm •
Hollow Wood
6:00pm •
Solomon's Hollow
7:00pm •
The Archer's Apple
8:00pm •
The Bare Bones
9:00pm •
Happy Noose
10:00pm •
Night Genes
11:00pm •
Mickey The Jump
The Red Room
12:00am •
The Soft White Sixties
7:00pm •
Junior Rocket Scientist
8:00pm •
Vagerfly
9:00pm •
Lemolo
10:00pm •
Dude York
11:00pm •
And And And
The Reef
12:20am •
MOsley WOtta
10:00pm •
Dedicated Servers
10:45pm •
Charles Engels & The Family Matters
11:30pm •
Oso Negro
Sunday
, March 25
Linen Building
12:00am •
Big Ups
1:00am •
araabMUZIK
2:00am •
Zacklander
3:00am •
Reflektion
5:00pm •
Lost Lander
6:00pm •
First Borns
7:00pm •
Art Fad
8:00pm •
Sauna
9:00pm •
The Shivas
10:00pm •
Koko & The Sweetmeats
11:00pm •
Blasted Canyons
Main Stage
2:20pm •
Atomic Mama
3:30pm •
Wild Ones
4:40pm •
The John Steel Singers
5:50pm •
Mwahaha
7:00pm •
Tennis
8:15pm •
of Montreal
Neurolux
6:00pm •
Storie Grubb & The Holy Wars
7:00pm •
Learning Team
8:00pm •
Death Songs
9:00pm •
Motopony
10:00pm •
The Cave Singers
11:30pm •
Lerk
The Crux
12:00am •
A Seasonal Disguise
6:00pm •
Sun Blood Stories
7:00pm •
Run On Sentence
8:00pm •
Uintahs
9:00pm •
Romper
10:00pm •
Spell Talk
11:00pm •
Max Pain & The Groovies
The Red Room
12:00am •
Teens
6:00pm •
Dark Swallows
7:00pm •
Cerberus Rex
8:00pm •
Downsided
9:00pm •
Blackcloud
10:10pm •
Wolvserpent
11:30pm •
Brett Netson Band
The Reef
12:30am •
Vokab Kompany
Monday
, March 26
Neurolux
12:30am •
Pat Benolkin
The Red Room
12:50am •
Microbabies
Timezone
Treefort Music Fest
America/Los Angeles
Filter By Date
Treefort Music Fest
Mar 22
-
26, 2012
Thursday
, March 22
Friday
, March 23
Saturday
, March 24
Sunday
, March 25
Monday
, March 26
Filter By Venue
Boise, ID
Sort schedule by Venue
Linen Building
Main Stage
Neurolux
Owyhee Plaza Ballroom
Pengilly's Saloon
The Crux
The Red Room
The Reef
Filter By Type
Linen Building
Linen Building Afterparty (DJs)
Main Stage
Main Stage acoustic tent set
Neurolux
Neurolux DJ
Owyhee Plaza Afterparty
Pengilly's
The Crux
The Red Room
The Reef
Recently Active Attendees
Matt Dalley
Leif Elgethun
Drew Lorona
Nathan Walker
Ryan Barnes
Megan M. Stoll
Andy Farrer
Kenny Tower
More →
Filter sessions
Apply filters to sessions.
close
Dates
Thursday
, March 22
Friday
, March 23
Saturday
, March 24
Sunday
, March 25
Monday
, March 26
Venue
Linen Building
Main Stage
Neurolux
Owyhee Plaza Ballroom
Pengilly's Saloon
The Crux
The Red Room
The Reef
Session Type
Linen Building
Linen Building Afterparty (DJs)
Main Stage
Main Stage acoustic tent set
Neurolux
Neurolux DJ
Owyhee Plaza Afterparty
Pengilly's
The Crux
The Red Room
The Reef
Other Filters